You are currently viewing Co daje rozwód z orzeczeniem o winie?

Co daje rozwód z orzeczeniem o winie?

Rozwód z orzeczeniem i winie jednego z małżonków ma swoje plusy, ale ma też minusy. Warto zastanowić się, czy rozwód z orzeczeniem o winie da nam wymierne korzyści. Przede wszystkim mogą to być korzyści finansowe, ale czy zawsze? Okazuje się, że może to być jedynie satysfakcja z orzeczenia Sądowego wskazującego winę naszego męża/żony.

Plusy rozwodu z orzeczeniem o winie partnera

Rozwód z orzeczeniem o winie to przede wszystkim możliwość żądania alimentów oczywiście tylko, gdy zajdzie negatywna zmiana sytuacji finansowej małżonka niewinnego rozpadu związku małżeńskiego. W przeciwieństwie do rozwodu bez orzekania o winie, orzeczenie ze stwierdzona wina małżonka daje nam możliwość domagania się alimentów bez ograniczeń w czasie, a nie jak w sytuacji orzeczenia za porozumienia stron ograniczony terminem 5-letnim. 

Alimenty orzeczone z wyłącznej winy jednego z małżonka przysługują do czasu zawarcia nowego związku małżeńskiego lub poprawy jego sytuacji materialnej. 
 
Jeśli po rozwodzie twoja sytuacja materialna znacznie się pogorszy to, warto dążyć do rozwodu z orzeczeniem o winie.
W takiej sytuacji zabezpieczenie finansowe w postaci alimentów jest dużą motywacją do walki o orzeczenie o winie.
Dlatego warto zbierać dowody stwierdzającą winę twojego partnera. Takim dowodem jest raport z czynności detektywistycznych. Pisemny raport wraz ze zdjęciami z obserwacji twojego męża lub żony może być istotnym dowodem
w sprawie rozwodowej. Zatrudnienie detektywa zazwyczaj bardzo szybko się zwraca w sytuacji, gdy orzeczone są alimenty
od małżonka. W skali roku alimenty wielokrotnie przekraczają wynagrodzenie, jakie należy zapłacić detektywowi za jego pracę. Dodatkowo detektyw jest twoim świadkiem w Sądzie. Dzięki czemu może być przesłuchany przez Sąd w charakterze świadka.

Minusy rozwodu z orzeczeniem o winie partnera

Natomiast gdy Sąd stwierdzi, że pomimo orzeczenia rozwodu z wyłącznej winy jednego z małżonków, małżonek niewinny rozpadu pożycia nie ucierpiał finansowo lub sytuacja finansowa małżonka niewinnego nie pogorszyła się w wyniku rozwodu, to w takiej sytuacji alimenty mogą nie zostać zasądzone lub zasądzone w niewielkim wymiarze.

Jeśli nie jesteś finansowo uzależniona/uzależniony od małżonka i twoja sytuacja finansowa nie zmieni się znacząco
w momencie rozwodu to jako detektyw z wieloletnim stażem nie zalecam walki o rozwód z orzeczenie o winie. Bardzo często wysiłek psychiczny, jaki trzeba ponieść, bardzo rzadko rekompensuje orzeczenie Sądowe wskazującą winę partnera. Dodatkowo orzeczenie o wyłącznej winie małżonka nie ma znaczącego wpływu na podział majątku wspólnego czy władzę rodzicielską. Warto pamiętać, że rozwód z orzeczeniem o winie jest dużo dłuższy. Należy przesłuchać wielu świadków, powołać biegłych, a to zawsze jest czas i często również duże pieniądze. 

 

Rozwód z orzeczeniem o winie – podsumowanie.

Taktyka procesowa jak przyjmiesz, zawsze powinna być racjonalna i poprzedzona analizą prawną. Bardzo często nasi klienci skupiają się na sprawie rozwodowej, a zapominają, że rozwód to jest raptem pierwsza sprawa, przez którą należy przebrnąć.

Podział majątku wspólnego oraz walka o władzę rodzicielską jest w mojej ocenie dużo ważniejsza, niż wikłanie się wieloletni proces o rozwód z orzeczeniem o winie. Sprawy rozwodowe to zawsze emocję, nad którymi bardzo ciężko zapanować. Rzetelny adwokat czy radca prawny z pewnością przedstawi wszelkie możliwości działania oraz zagrożenia, jakie mogą się pojawić w trakcie prowadzonych spraw. Detektyw bardzo często jest potrzebny, aby zebrać taki materiał, by Sąd rozpatrujący sprawę o rozwód nie miał wątpliwości, kto przyczynił się do rozpadu pożycia i jest wyłącznie winny.  Zebrany materiał przez detektywa jest również nieocenionym narzędziem dla pełnomocnika. Dobrze przygotowany raport detektywistyczny oparty o rzetelne ustalenia jest świetną kartą przetargową podczas mediacji. 

Przedstawienie nawet części zebranego materiału detektywistycznego w trakcie mediacji powoduje, że małżonek, widząc dowody jego zdrady, jest w stanie zawrzeć ugodę na warunkach postawionych przez klienta. Dzięki negocjacjom i ujawnieniu pewnych informacji małżonkowi nasi klienci często rozwodzą się już na pierwszej rozprawie. 

Przygotowana ugoda w porozumieniu z rzetelnym pełnomocnikiem może nawet sprawić, że rozwód bez orzekania o winie będzie lepszym rozwiązaniem niż usilne udowodnienie winy partnera. Oczywiście wszystko zależy od okoliczności, a te zawsze są inne. Dlatego warto skonsultować swoją sprawę z profesjonalistami, którzy pomogą doświadczeniem oraz przeprowadzą przez cały ten proces. W naszej agencji detektywistycznej działamy kompleksowo. W zespole mamy specjalistów w każdej dziedzinie, aby taką sprawę przeprowadzić w najlepszy możliwy sposób. Współpracujemy z biegłymi sądowymi, adwokatami czy informatykami śledczymi. Ponadto wszystkie konsultacje oraz spotkania są w naszym biurze detektywistycznym bezpłatne. 

Rozwód - Detektyw Lublin

Bezpłatne spotkanie i konsultacja z detektywem z Lublina

Spotkanie z detektywami z Lublina w siedzibie firmy jest oczywiście zawsze bezpłatne i niezobowiązujące.

Dlatego zadzwoń do nas i pozwól, aby twoim problemem zajęli się profesjonaliści. Zapraszamy również do naszych mediów społecznościowych, ponieważ przede wszystkim ważny jest dla nas kontakt z Państwem. Można nas znaleźć na facebook’u, oraz instagramie.   

Dodaj komentarz