Zatrzymaj Krwotok Finansowy. Koniec z Bezkarnością Fikcyjnych Zwolnień Lekarskich (L4)
Zarządzanie firmą opiera się na liczbach, ale często ignorujemy jeden z najbardziej dewastujących kosztów w biznesie: oszustwa na zwolnieniach lekarskich.
Brak pracownika w pracy to nie jest „pech”. To twardy, policzalny koszt. To rozbity grafik, opóźnienia w produkcji, konieczność płacenia nadgodzin innym i wreszcie – niszczycielska demotywacja dla tej części zespołu, która codziennie uczciwie przychodzi do pracy. Kiedy pracownicy czują, że mogą bezkarnie nadużywać L4, patologia rozlewa się na całą firmę.
Case Study: Jak jedna decyzja oczyściła firmę produkcyjną
i uratowała 30 000 zł
Zgłosił się do nas prezes firmy produkcyjnej. Zatrudniał około 50 spawaczy tworzących elementy konstrukcyjne. W każdego z nich firma zainwestowała potężne pieniądze – wykształciła ich i wyszkoliła. Jednak od pewnego czasu pięciu z nich stale brało dwutygodniowe zwolnienia lekarskie.
Skutki były natychmiastowe: rotacje w grafikach, opóźnienia, a co najgorsze – fatalna atmosfera. Pozostali pracownicy musieli pracować ciężej za tych, którzy „chorowali”. Z tygodnia na tydzień morale na hali spadało.
Wkroczyliśmy do akcji. Przeprowadziliśmy dyskretną obserwację „chorych”.
Rezultat? Czterech z pięciu spawaczy na L4 dorabiało sobie do pensji, pracując u bezpośredniej konkurencji naszego klienta. Nasi detektywi udokumentowali fotograficznie pełen cykl: jak rano wychodzą z domów, wsiadają do aut, a o godzinie 7:30 – w ubraniach roboczych – wykonują zlecenia u konkurenta.
Efekt naszych działań:
- Całość zdarzenia została udokumentowana i oficjalnie zgłoszona do ZUS.
- Wszyscy oszuści zostali natychmiast zwolnieni dyscyplinarnie (art. 52 KP).
- Jeden z byłych pracowników otrzymał zawiadomienie do prokuratury – udowodniliśmy mu kradzież majątku spółki na 30 000 zł oraz przekazywanie konkurencji tajemnic firmy. Nasz klient zabezpieczył żelazne dowody do spraw cywilnych i karnych.
Największe zaskoczenie? Reakcja reszty załogi. Prezes obawiał się, że zespół źle odbierze wynajęcie detektywa. Było dokładnie odwrotnie. Uczciwi pracownicy odetchnęli z ulgą i otwarcie chwalili zarząd za to, że z ich szeregów zniknęło pięciu kombinatorów żerujących na ich pracy.
Efekt Mrożący: Prawdziwa Wartość Weryfikacji
Faktem jest, że prawo pozwala pracodawcy kontrolować pracownika na L4. Ale bądźmy poważni – nie wyślesz prezesa ani pań z działu HR, aby śledzili spawacza czy handlowca, sprawdzając, czy wychodzi po bułki, czy właśnie jedzie do konkurencji na „fuchę”.
Wynajmując agencję, kupujesz wymarzony rezultat: błyskawiczne pozbycie się jednostek toksycznych i wywołanie potężnego efektu mrożącego. Kiedy załoga dowiaduje się, że firma nie toleruje oszustw i dysponuje twardymi dowodami, nagle statystyki „zachorowań” drastycznie spadają.
Jak Działamy? 4 Filary Ochrony Twojego Biznesu
Filar I: Bezwzględne Audyty L4 – Koniec z Zaufaniem na Słowo
Posiadamy wypracowane metody i techniki obserwacji. Działamy w 100% legalnie na podstawie art. 68 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego. Dokumentujemy fakty dyskwalifikujące pracownika z pobierania zasiłku. Ty dostajesz raport, który zwalnia pracownika w trybie art. 52 KP. ZUS cofa świadczenia. Twój budżet jest bezpieczny.
Filar II: Pełnoskalowa Kontrola Pracowników w Terenie
Rozwiązujemy problem asymetrii informacyjnej. Weryfikujemy najczulsze punkty: czy pracownik jest tam, gdzie raportuje? Czy nie defrauduje paliwa? Czy nie wykrada Twojej bazy klientów? Dowody pozyskujemy szybko i bezwzględnie.
Filar III: Background Screening Kandydatów
Chronimy Cię, zanim popełnisz błąd. Zanim zainwestujesz w szkolenie pracownika, weryfikujemy (w granicach prawa) rejestry karne, długi, ryzyko szpiegostwa gospodarczego oraz powiązania z Twoją konkurencją.
Gwarancja Sukcesu „Done-For-You”
Nasza oferta całkowicie eliminuje wysiłek i stres po Twojej stronie. Agencja zajmuje się wszystkim – od uruchomienia obserwacji (w 24h od zgłoszenia), po dostarczenie pancernego raportu detektywistycznego zgodnego z art. 23c ustawy o usługach detektywistycznych. Ten raport jest dowodem przed sądem.
Zapewniamy również darmowe wsparcie prawno-prewencyjne (audyty pojazdów, wzory NDA) i co najważniejsze: bezpłatne stawiennictwo naszego licencjonowanego detektywa przed sądem w charakterze świadka, co uwiarygadnia zebrany materiał.
Twój Lokalny Partner w Ochronie Biznesu
Jesteśmy agencją z siedzibą w Lublinie, działającą nieprzerwanie od 2013 roku pod marką W&W Agencja – Prywatny detektyw Lublin. Operacjami dowodzi licencjonowany detektyw Łukasz Wiszniewski (nr licencji 0001351).
Nasza spółka W&W Business Strategy sp. z o.o. gwarantuje pełną legalność pozyskanych dowodów (wpis do rejestru MSWiA nr RD-78/2020) oraz dyskrecję. Oczyszczamy firmy na terenie województwa lubelskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i całej Polski.
Nie czekaj, aż kolejny kombinator zniszczy morale Twojej załogi. Skontaktuj się z nami bezpośrednio:
- Adres biura: ul. Żołnierzy Niepodległej 5/2, 20-078 Lublin
- Bezpośredni Telefon: 532 532 007
- E-mail do biura: biuro@wwagencja.pl
-
Dane rejestrowe:
NIP: 7123404804
KRS: 0000851836

